Anasayfa Katalog Hakkında Haberler SMGM Etkinlikleri Mevzuat Ulusal Yapı Malzemesi
Kongre ve Sergisi
Mimarlıkta Malzeme
Dergisi
Yayınlar Linkler İletişim


  Arama  
  Ürün Adı  
  Firma Adı  
  Şehir  
  Kategori  
  Alt Kategori  
  Bölüm  
  CI / SfB No  
     


E-bülten aboneliği


Donanımlar (Sabit) > (73.1) Mutfaklar > Konut için mutfah üniteleri, tezgahlar CI/SfB: 73.1.2
BERK LAMİNAT AHŞAP SAN. TİC.LTD ŞTİ.
Kağıthane Caddesi No .19 A
Kağıthane İstanbul
Üretici Firma
Yerli Şirket
+90 212 295 47 55
+90 212 295 47 59-295 56 42
berk@berklaminat.com
www.berklaminat.com.tr
 
Ürün Adı : Laminat Paneller
Genel Bilgiler

LAMİCOLOR DIŞ CEPHE KOMPAKT LAMİNATI

Lamicolor dış cephe kompakt laminatı, binaların dış cephesinin kaplanmasında kullanılır. Ultraviyole ışınlardan etkilenmez, solmaz, güneşten renk kaybetmez, atmosferik etkiler ve kirlilik ajanlarına karşı dirençlidir. Kir tutmaz kolayca temizlenir. Renkleri, desenleri tasarımcılara geniş imkânlar sunar.

Lamicolor dış cephe laminatı binaların cephelerinde, balkon ve giriş merdiven korkuluklarında, bina önü asma tavanlarda çocuk bahçesi mobilyaları ve oturma banklarında, açık alanlarda kullanılan masa tablası ve bahçe mobilyalarında metro istasyonları ve sığınaklarda, konutların dış cepheye bakan kapı yüzeylerinde geniş bir kullanım alanı bulur.

Düz renkler grafik ve taş desenler ve ahşap renkleri vardır. 10 yıl garantilidir.

 

LAMİCOLOR İÇ MEKÂN ve LABORATUAR TEZGÂHI KOMPAKT LAMİNATI

Lamicolor dekoratif kompakt laminat, kimyasal ve fiziksel özellikleri yanında ekstra kalınlığı kendi başına yüke dayanıklılığı ve taşıma özellikleri nedeni ile mobilya, inşaat, endüstri alanlarında farklı kullanımlara hitap eden özelliklere sahiptir. Lamicolor kompakt laminat çizilmeye, kimyasal etmenlere ve rutubete dayanıklıdır. Kolay işlenebilmesi ve kolay temizlenebilmesi sebebi ile ıslak mekânlar, mutfak, banyo, dinlenme tesisleri, laboratuarlar, okullar ve hastanelerde kullanım alanı bulmuştur.

 

Hijyenik oluşu ve asitlerden etkilenmemesi laboratuar ve hastane mobilyaları için tercih edilir. İşyeri ve atölyelerin depo rafları, büyük mağazaların ürün rafları, toplu taşıma araçları, bekleme salonları, metrolar, mutfak tezgâhları, banyo tezgâhları, ofis mobilyaları, masa tablası, tuvalet ve duş bölücü paneller ve partisyonlarda, fuar stantlarında kullanılır. Sağlam ve uzun ömürlü olması sebebiyle ideal bir laminattır. Lamicolor kompakt laminat toksik etkiye sahip değildir.

 

LAMİCOLOR MULTİCOLOR MULTİALUMİNYUM KOMPAKT LAMİNATI

Farklı amaçlar için kullanma isteği değişik üretim yöntemlerine ve yeni ürün sonuçlarına sebep olmuştur. Multicolor multialuminyum laminatlarda her 1mm. de farklı renkler veya alüminyum levhalar kullanılarak farklı dekoratif efektler yaratılmaktadır. Kenarlar gönyeli kesilebilir veya yan dönüş açıları verilerek yumuşak hatlar elde edilebilir. Masa tablası, ofis mobilyası, fastfood masaları, oyun salonları, mutfak tezgahları uygulamalarında yeniliktir.

 

LAMİCOLOR POSTFORMING LAMİNAT

Plastik hale getirilmiş phenolic reçine ile emprenye edilmiş kraft kâğıdı ve özel melamin reçinesi ile emprenye edilmiş dekoratif kâğıtlardan oluşur. Lamicolor Postforming’in üstünlüğü kullanılan kimyasallardadır. Lamicolor Postforming’in özelliği, kullanılan teknik ve istenen radyusun özelliklerine göre konkav ve konveks olarak kıvrılması ve şekil verilebilmesidir. Kullanılan operasyon tipine bağlı olarak statik ve sürekli olmak üzere üretilmiş birçok kenar bükme ve postforming makinesi tipi mevcuttur. Az miktarda ve çok değişik ebatlar için çalışılan statik makineler ile miktarlı ve aynı ebatlar için çalışılan sürekli makinelerin farklı çalışma düzenleri olmasına rağmen Lamicolor Postforming Laminatın her makineye uyum sağlayan esnek yapısı vardır. Bu yapı Postforming Laminatı uzun süreli saklama imkânı da ihtiva eder.

 

LAMİCOLOR STANDART LAMİNAT

Postforming ihtiyacı olmayan, düz alanların kaplamasında kullanılan Lamicolor Standart, Lamicolorun tüm renk yelpazesi ve yüzey çeşitlilikleriyle istenebilir. Postforming Laminata göre daha ekonomik olan Lamicolor Standart başta kapı yüzeyleri olmak üzere çeşitli alanlarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Anti statiktir, toz tutmaz, sıcak su, sigara ateşi ve aleve dayanıklıdır. Aşınma ve leke tutmama özellikleri maksimum değerler taşır. Devamlı temizlik gerektiren, hijyen ve steril şartlar isteyen hastane odaları, laboratuarlar için ideal bir malzemedir. Güvenlik teknik şartnameler gereği özellikle oteller, hastaneler, okullar ve bazı mahallerde kullanılmak üzere üretilen lamicolor standart AE [yangın gecikmeli] tipleri de mevcuttur. Lamicolor Standart ayrıca taşıt araçlarında, vagonlarda, otobüslerde, metrolarda, gemi inşaatlarında, genel mahallerdeki kabinlerde, kontrol panellerinde ve fuar stantlarında kullanılmaktadır.

 

LAMİCOLOR TUTTOCOLORE MASİF LAMİNAT

Tuttocolore Laminatın yapısında kraft kâğıt yerine dekoratif kâğıtlar ile kalınlık yapıldığından kesit görüntüsü yüzey görüntüsü ile aynıdır. Kraft kâğıtlı laminatların uygulamasında ortaya çıkan çizgi kalınlığı Tuttocolore ile tamamen ortadan kalkar. Mutfak ve banyo tezgâhı, kapı yüzeyi, otel ve hastane bölücü duvarları, ıslak hacim ve değişik kalınlıklarda dekoratif amaçlar ile yaygın olarak kullanılır.

 

LAMİCOLOR METAL LAMİNAT

Yüksek basınçlı dekoratif laminatların yüzeyinde kullanılan dekor kâğıdı yerine alüminyum, bronz, paslanmaz çelik gibi gerçek metal yüzeylerin kullanılması ile elde edilen HPL laminat kaplamadır. Farklı dokusu ve özel yüzeyleri ile iç dekorasyon ve mobilya tasarımlarında şık ortamlar yaratır. Metal Laminatlar yüzeylerde, taşıma ve imalat sırasında metal yüzeye gelebilecek darbelere karşı korunmasını sağlayan koruyucu folyo ile kaplıdır. Koruyucu folyonun imalat aşaması sona erene kadar çıkartılmaması tavsiye edilir. Metal Laminatlar, koruyucu folyo üzerinde belirlenen ok yönünde kullanılmalıdır. Aksi takdirde ton farklılıkları gözlemlenebilmektedir.


Kullanım Alanları

Mutfak, Banyo, Bankalar, Okullar, Hastaneler, Dinlenme tesisleri, Laboratuarlar, Depo rafları, Büyük mağazaların ürün rafları, Metrolar, Toplu taşıma araçları, Bekleme salonları, Mutfak tezgâhları, Banyo tezgâhları, Ofis mobilyaları, Masa tablası, Tuvalet ve duş bölücü panellerinde, Fuar stantlarında, Fastfood masaları, Oyun salonları, Vapurlarda, Otobüslerde, Gemi inşaatlarında, Kontrol panellerinde, Kapı yüzeylerinde, Genel mahallerde, Binaların dış cephe kaplamasında, Balkon ve giriş merdiven korkuluklarında, Bina önü asma tavanlarda, Çocuk bahçesi mobilyalarında, Oturma banklarında, Açık alanlarda kullanılan masa tablası ve bahçe mobilyalarında, Geniş bir kullanım alanı bulur.Teknik Özellikleri

Lamicolor laminat antistatiktir, antidust tır [toz tutmaz] Sıcak su, Sigara ateşi ve Aleve dayanıklıdır. Aşınma ve leke tutmama özellikleri maksimum değerler taşır. Hijyen ve steril gerektiren şartlar isteyen mekanlar için ideal bir malzemedir. Ultraviyole ışınlardan ve asitlerden etkilenmez. Temizlik ve bakım konusunda masraf gerektirmez. Rutubete dayanıklıdır.

 

YANGIN SINIFI

Test metodu etkisiz alev ve radyan panel UNI-8457 UNI- 9174 UNI- 9177

Yangın gecikme Class 1 Class 2

Alevin yayılması BS476-7 Yangın gecikme Class 1 Class 2

Duman yoğunluğu ve zehirliliği NF F 16 -101 Minimum F2 Yangın gecikmeli

 

 Hammadde İçeriği

Lamicolor yüksek basınç laminatı [hpl]

Phenolic reçine ile emprenye edilmiş kraft kâğıdı ve melamin reçine ile elde edilmiş dekoratif kağıdın yüksek ısı ve basınç altında birleştirilmelerinden oluşur.Boyut ve Şekiller

4200mm.*1610mm.

4200mm.*1300mm.

3050mm.*1300mm

2800mm.*1300mm.

2440mm.*1220mm.Ağırlık Bilgileri
ISO 1183 Yoğunluk gr/cm3 1,40

Renk Bilgileri
Lamicolor laminatın 450 renk ve 27 farklı yüzey çeşitliliği ile çok farklı renk kombinasyonu yaratabilirsiniz.

Sınırlamalar ve Kullanılmayacak Yerler


Yangın Sınıfı


Uygulama Detayları - Güvenlik Önlemleri ve Uyarılar


Garanti Koşulları


Bakım & Onarım ve Geri Besleme Hizmeti


Sertifikalar
  EN 438EN 12721ISO 1183DIN

Çizimler & CAD Dosyaları

Bayiler & Adresler

Firmanın Bu Katalogta Yer Almayan Diğer Ürünleri
berk kapı menteşeleri
alüminyum kenar bantları
alüminyum wrapping folyo
berk hotmelt tutkal, beyaz laminat tutkal, hızlı tutkal.
aluminyum ve plastik süpürgelikler
aluminyum mutfak bazaları
mutfak tezgâh ara çıtası, yan kapama
laminat kaplı masa tablası
laminat kaplı mutfak dolabı kapağı
laminat kaplı mutfak tezgâhı


PBA Bölme Elemanları ve Aksesuarları 32.1
Dekoratif Metal Laminatlar 7
Laminat Paneller 73.1.2


dış cephe kompakt laminat

iç mekan kompakt laminat 1

iç mekan kompakt laminat 2

laboratuar tezgahı

multialüminyum laminat

postforming laminat

standart laminat 1

standart laminat 2

tuttocolore laminat 1

tuttocolore laminat 2

metal laminat

Anasayfa|Katalog Hakkında|Haberler|SMGM Etkinlikleri|Mevzuat|İletişim

Ulusal Yapı Malzemesi Kongresi ve Sergisi|Mimarlıkta Malzeme Dergisi|Yayınlar|Linkler