Anasayfa Katalog Hakkında Haberler SMGM Etkinlikleri Mevzuat Ulusal Yapı Malzemesi
Kongre ve Sergisi
Mimarlıkta Malzeme
Dergisi
Yayınlar Linkler İletişim


  Arama  
  Ürün Adı  
  Firma Adı  
  Şehir  
  Kategori  
  Alt Kategori  
  Bölüm  
  CI / SfB No  
     


E-bülten aboneliği


Tesisat > (59) Parça, aksesuar CI/SfB: 59
İNKAFIXING
Tuzla Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi Gazi Bulvarı No:7
34953 TUZLA İstanbul
Üretici Firma
Yerli Şirket
+90 216 593 90 00
+90 216 593 90 35
info@inkafixing.com
www.inkafixing.com
www.pamglobal.com.tr
 
Ürün Adı : Kelepçeler,Dübeller, Askı Sistemleri, Flanşlar, Kaplinler, Izgaralar, Süzgeçler, Menhol Kapakları
Genel Bilgiler

Kelepçeler

Standart Kelepçeler, Trifon Adaptörlü kelepçeler,Ağır Yük Kelepçeleri, Sprinkler Kelepçe, Pvc Kelepçeler, Yuvarlak Hava Kanalı Kelepçeleri, İkiz Kelepçeler,Paslanmaz Kelepçeler, Tekli Kelepçeler, Tekiz Kelepçeler.

 Dübeller

Çelik Dübeller, Kimyasal Dübeller, Plastik Dübeller

 Askı Sistemleri

Kanal ve Konsollar, Kayar Mesnetler, Hava Kanal Askı Sistemleri, Bağlantı Parçaları, Aksesuarlar ( Rotlar, civatalar, pullar, somunlar, trifon adaptörü) Havalandırma Kanal Flanşları

 Endüstriyel Askı Sistemleri

Klevis Askı, Ayaklı Kelepçeler, Boru Kelepçeleri, Makaralı Askı, Destek Makarası, Makara Mesnedi, Tabanlı Makara, Boru Kemeri, Koruma Plakası, Koruma Semeri, Sprinkler Kelepçe, Endüstriyel U Bolt

 Kaplinler

Esnek ve Rijit birleştirme kaplinleri ve ek parçaları

 Kimyasal Dübeller:TOROFİX marka kimyasal dübeller ETA-CE belgesine sahiptir..

 İhracat

Yurtdışına gerçekleştirilen ihracatın %80'i Batı Avrupa'ya, %20'si de Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Doğu ülkelerine yapılmaktadır. INKA 1995'ten beri Batı Avrupa'nın bağlantı elemanları sektöründe tanınmış lider oyuncuları için ürün geliştirme faaliyetlerini de sürdürmektedir.


Kullanım Alanları

Mekanik tesisat, elektrik tesisatı, sprinkler tesisatı, havalandırma tesisatı, dış cephe kaplama işleri, asansör sistemleri, asma tavan sistemleri, çit sistemlerinde, direk kullanım alanını bulmakta…bunun dışında çok spesifik alanlarda mevcut (otoban korkulukları-tv sehpaları vs)Teknik Özellikleri

Kelepçeler;

Preste kalıplar yardımıyla soğuk şekil verme yöntemiyle ISO 9001 kalite güvencesinde ve TSEK standardında imal edilir. Kelepçelerin yan bağlantı cıvatalarında montaj esnasında cıvataların düşmemesini sağlayan polietilenpul bulunmalıdır..

 Sprinkler Kelepçe; Yatay boruların serbest olarak asılmasında, yağmurlama sistemleri borularının bağlanmasında,  yangından koruma istasyonları için yangın söndürme sistemlerinde, Sprinkler Sistemlerde, Su Püskürtmeli yangın söndürme sistemlerinde CO2 yangın söndürme sistemlerinde Köpüklü yangın söndürme sistemlerinde Toz Püskürtmeli yangın söndürme sistemlerinde Asma yüksekliği rotlar ile istenilen biçimde ayarlanabilir.

İkiz Kelepçe; Yatay ve Dikey yüzeylerde paralel döşenmiş boruların bağlanmasında kullanılır. Bağlantı deliğinin oval olması eksen ayarlamayı kolaylaştırır. EPDM kuşağı ile daha güvenli ve rahat bağlantı sağlar

 Dübeller;

Dübeller korozyona karşı DIN 50961 standardına uygun olarak elektro galvaniz yöntemiyle Cr 6 free doğaya dost yöntemle kaplanır.

Boru Tipi Dübel; Beton kalitesi düşük yerlerde, özellikle asansör ray montajında tercih edilir. Kovanı borudan imal edilmiş olan IDGM tipi dübeldir

Kimyasal Dübeller; Ağır yük çeken bölgelerde,uygulama noktası ile kenar uzaklıkları az olan zeminlerde,titreşimli,sulu çalışma alanlarında kullanılan ideal bir montaj elemanıdır. Özel rotu ile birlikte kullanılır.Yüksek dayanım gücü Titreşimlerde zemini bırakmaz. Hafif ve gevşek yüzeyleri takviye eder. Su içinde uygulanabilir. Ani yüklere dayanıklıdır. Uygulanan yüzeylere baskı yapmaz yapışır. Bu nedenle kenara yakın deliklerde rahatlıkla uygulanabilir.

 Askı Sistemleri;

Perfore Kanallar; Çok amaçlı askı ve sabitleme elemanı olarak kullanılan bu kanallar sınırsız montaj olanakları sunar. Kolay ve Emniyetli montaj imkânı sağlar. Kanal boyu istenilen ölçüde kesilebilir. Paslanmaya karşı çinko kaplanmıştır.

Havalandırma Mengenesi: Havalandırma kanallarını, birbirine monte etmek için gerekli olan flanş profillerini, sıkıştırmak amacı ile kullanılan en ideal ve ekonomik elemandır. Profilleri cıvata yardımı ile kolayca bastırarak sıkıştırır. Esnek ve kolay montaj imkânı için estetiği göz önüne alınmamıştır. Yüksek yükleme kapasitesi elde edebilmek için katı bir yapısı vardır. Mengene cıvatası, her zaman flanş cıvataları ile uygun ve aynı ebatlarda olmalı ki, montaj aynı çekme değerinde taşıyabilsin.

U Bolt; Dâhili ve endüstriyel kullanımlar için uygundur. Genellikle düşey sistemlerde kullanılır. Sabitleme elamanı olarak değil kayar noktalarda kullanılması tavsiye edilir.

Rotlar; Rotlar Askı sistemlerinde bağlantı elemanı olarak kullanılır. İstenilen boyda üretilebilir. İstek üzerine 5.6, 8.8 kalite üretilebilir. Paslanmaya karşı Çinko kaplanmıştır.

 Endüstriyel Askı Sistemleri;

Klevis Askı; Genleşme hareketleri fazla olmayan izolasyonsuz boruların taşınması için tasarlanmıştır. Borular yerleştirilirken düşey ayar yapmak mümkündür. Alt somun (ayrica tedarik edilmelidir) boruların yükseklik ayarlarının yapılması için kullanılır.

Makaralı Askı; Eksenel genleşme hareketlerine izin verilen boruların taşınması için tasarlanmıştır. Borular yerleştirilirken düşey ayar yapmak mümkündür. Alt somun (ayrıca tedarik edilmelidir) boruların yükseklik ayarlarının yapılması için kullanılır. Üst somun (ayrıca tedarik edilmelidir)yükseklik ayarından sonra sıkılarak  askının normal çalışması sağlanmalıdır.Hammadde İçeriği


Boyut ve Şekiller


Ağırlık Bilgileri


Renk Bilgileri


Sınırlamalar ve Kullanılmayacak Yerler


Yangın Sınıfı


Uygulama Detayları - Güvenlik Önlemleri ve Uyarılar

Genel depolama ve uygulama kurallarına uyulmalıdırGaranti Koşulları


Bakım & Onarım ve Geri Besleme Hizmeti

Malzeme özelliğinden dolayı minimum bakım ve onarıma ihtiyaç duyar.Sertifikalar

Çizimler & CAD Dosyaları

Bayiler & Adresler

Firmanın Bu Katalogta Yer Almayan Diğer Ürünleri


Atık Su ve Yağmur Suyu Boruları 52.1
Kelepçeler,Dübeller, Askı Sistemleri, Flanşlar, Kaplinler, Izgaralar, Süzgeçler, Menhol Kapakları 59Anasayfa|Katalog Hakkında|Haberler|SMGM Etkinlikleri|Mevzuat|İletişim

Ulusal Yapı Malzemesi Kongresi ve Sergisi|Mimarlıkta Malzeme Dergisi|Yayınlar|Linkler